БЮРО КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УГКЦ

У СПРАВАХ НОВІТНІХ РЕЛІГІЙНИХ РУХІВ І СЕКТ

Бюлетені

Бюлетень № 2 (4).  Лютий 2024

Темою чергового номера Бюлетеня, є «Визначення у вірі та маловір᾽я». 

 «У будь-якому разі молодь потребує, зокрема від Церкви, чітких моральних орієнтирів, які б могли бути дороговказами для щоденних життєвих рішень, що їх людина молодого віку вчиться приймати сама і бере на себе за них  особисту відповідальність»  Блаженніший Святослав  

Детальніше:Бюлетень № 2 (4).  Лютий 2024

Бюлетень № 1 (3). Січень 2024

Пропонуємо Вашій увазі перший Бюлетень Бюро 2024 року. Тема цього номера - «Пратулинські Мученики 1874-2024».

«…село Пратулин …Адже саме тут прийняли мученицьку смерть послідовники Христа, що належали до Греко-Католицької Церкви, блаженний Вінкентій Левонюк та його дванадцять товаришів». Св. Іван Павло ІІ. Сєдльце 1999 р

24 січня минає 150 років від мученицької смерті 13-ти селян греко-католиків в Пратулині на Підляшші, які не побоялись віддати своє життя за «приналежність до Католицької Церкви у вірності власній східній традиції».

Їхня беатифікація відбулася 06.10.1996 р. в Римі, Папою Іваном Павлом ІІ. Беатифікаційним процесом займалась римо-католицька Сєдлецка Єпархія починаючи з 1918 року

Детальніше:Бюлетень № 1 (3).  Січень 2024

Бюлетень № 2. Листопад 2023

Пропонуємо до вашої уваги черговий номер Бюлетеня. Це «Десять запитань до греко-католиків, симпатиків і адептів Спільноти «Галилея», тобто польської Римо-католицької Спільноти, котра, використовуючи прикметник «греко- католицька», вводить в оману чимало осіб. Стати віч-на-віч із правдою – це найважче, але відповісти собі на ці питання – це сильна спроба.

Детальніше:Бюлетень № 2.  Листопад 2023

Бюлетень № 1 Листопад 2023

 Сьогодні наше Бюро розпочинає нову тематичну рубрику «Бюлетень». У наших регулярних публікаціях будемо коротко відповідати на ті питання, що стосуються тематики Бюро, а також на ті, з якими до нас звертаються за роз’ясненнями.

Першою темою «Бюлетеня» стало питання «Ідентичності Східної Католицької Церкви Київської традиції». Чому саме ця тема? Не раз можна почути думку, що латинська (римо-католицька) і наша Церква – це одне й те ж. Розгляд цього питання стає особливо актуальним у контексті діяльності різних харизматичних і євангелізаційних груп в дусі  латинського обряду в нашій Церкві. Тому доцільно поставити питання самим собі: а власне, чи так вже це одне й те ж? І що про це говорить Церква?

Детальніше:Бюлетень № 1 Листопад  2023

Іван Павло ІІ

«…лише свобода, яка підпорядковується Правді, приводить людську особу до її правдивого добра. Добром особи є перебувати в правді та чинити правду»

(Енцикліка «Сяйво Істини» 84)

 

Андрей Шептицький

«Час воєнний утруднює людині кермуватися вказівками тверезого, ясного розуму, освіченого вірою. Верх беруть почування, вразливість, пристрасть, а з того нерозважні кроки, шкідливі не тільки для одиниці, але і для загалу, для цілої родини, громади й народу. Ця небезпека в положенню так особливо труднім, в якім находиться наш народ, стається прямо грізна»

(Пастирське послання до духовенства про обов'язок перестерігати вірних перед намовами провокаторів та агітаторів)
01.09.1939 р.

Якір

У ранньохристиянському мистецтві якір був символом надії. Згідно з Апостолом Павлом, надія «…для душі є ніби якір, безпечний і міцний...» (Євр. 6:18-19). Якір ототожнюється з Ісусом Христом і хрестом, а також святим Климентієм, папою Римським (мученицька смерть – прив’язаний до якоря та кинутий у море) і святим Миколою (покровителем моряків). Якір, увінчаний хрестом, став символом головної християнської ідеї – Надії на порятунок.

Copyright © 2022 All Rights Reserved.