БЮРО КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УГКЦ

У СПРАВАХ НОВІТНІХ РЕЛІГІЙНИХ РУХІВ І СЕКТ

ПРАТУЛИНСЬКА РОДИНА

Wirtualna pielgrzymka do Pratulina

Pratulin to szczególne miejsce w którym spotykają się Wschód i Zachód Kościoła Powszechnego. Uznaliśmy za stosowne podzielić się prezentacją przygotowaną w języku ukraińskim i przygotować tłumaczenie w języku polskim. Tym bardziej, że współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Martyrium” i korzystamy również z ich dorobku.

Prezentujemy „Wirtualną pielgrzymkę do Pratulina” z nadzieją, że pielgrzymujący na nowo odkryją jak ważne są w życiu wartości stanowiące  podstawę owocnego życia.

Детальніше:Wirtualna pielgrzymka do Pratulina

Віртуальний альбом Пратулинських Блаженних

23 січня 2025 року Бюро НРР і Сект виставило запрошення до «Віртуальної Прощі до Пратулина». Сьогодні запрошуємо до перегляду також віртуального «Альбому Пратулинських Блаженних». Маємо можливість ознайомитись з біографіями Блаженних, що допоможе нам краще зрозуміти їхній подвиг.
Через рік після  Пратулинської  трагедії, у 1875 р., царською росією  було офіційно ліквідовано, Холмську греко-католицьку єпархію. Територія єпархії - це Південне Підляшшя, яке від 1795 року часто називали Холмщиною.
В цьому 2025 році відзначаємо 150 річницю з часу ліквідації єпархії. Цей альбом - данина усім тим жертвам Греко-католицької Церкви (уніятської), що віддавали найцінніше у протистоянні з московським царським апаратом, а саме своє життя.

Детальніше:Віртуальний альбом Пратулинських Блаженних

Віртуальна проща до Пратулина

Пратулин - це особливе місце, де зустрічаються Схід і Захід Вселенськoї Церкви. Tому ми вважали за доцільне поділитися презентацією, зробленою українською мовою, і підготувати  переклад польською. Тим більше, що ми співпрацюємо з Товариством «Мартиріум» і користуємося їхніми доробком.
Представляємо вашій увазі «Віртуальне паломництво до Пратулина» з надією, що здійснення цього паломництва» принесе плоди в житті кожного прочанина.

Детальніше:Віртуальна проща до Пратулина

Мученики з Пратулина

Історія Пратулинських мучеників з нагоди 140-ої річниці з часу їхньої загибелі

 Радуйся, Пратулине!

Бо ти не найменший із сіл і міст під ляських.

З тебе засяяли ті, які за Церкву Принесли життя своє в жертву.

(Кондак Пратулинським мученикам)

Холмська єпархія, яку тепер не знайдете в переліку структур УГКЦ, була заснована за часів Данила Галицького. Спершу єпископство було в Угровську, а в 1240 році Данило переніс його до Холма, де його самого поховали в 1264-ому.

Холмська єпархія була однією з тих, які підтримали відновлення єдності Київської митрополії з Римом у 1596 році, та проіснувала в цій єдності з невеликою перервою (1650 – 1652 рр.) до 1875 року, коли її було насильно ліквідовано. Розмір єпархії та кількість греко-католицьких парафій коливалися залежно від змін кордонів держав. 1772 року Холмська єпископія налічувала 542 парафії, а після приєднання цих земель (вони стали частиною підросійського Польського королівства) до Російської імперії в 1815-му їх залишилося 293.   У 1830 році російський імператор Микола І попри протести розірвав зв’язки холмських греко-католиків з митрополичим осідком у Львові і добився прямого їх підпорядкування Римові.

Детальніше:Мученики з Пратулина

23 січня – пам’ять Пратулинських Мучеників

О. Роман Тереховський

Синод єпископів УГКЦ постановив доповнити церковний календар нашої Церкви “святом в честь пам’яти християнського подвигу Пратулинських мучеників”. Поминати Пратулинських мучеників вирішено 10 січня (за григоріянським стилем — 23 січня).

Пратулинські мученики — 13 греко-католицьких мирян села Пратулин, розстріляних 24 січня 1874 року сотнею царських солдат за відмову передати сільську церкву православному священику.

У 1996 році, причислені папою Іваном-Павлом ІІ до лику блаженних.

Село розташоване неподалік міста Біла в Польщі, яке колись належало до Холмської єпархії греко-католицької церкви.

Детальніше:23 січня – пам’ять  Пратулинських Мучеників

Що нам Пратулин і Пратулинські Мученики…

Щоби краще зрозуміти «феномен Пратулина», нам потрібно собі усвідомити, що Католицька (Вселенська) Церква - це Церква Латинська (Римська) та 23 Східні Католицькі Церкви. Серед них найбільша наша Церква.

У минулому, східні  католики нерідко підпадали під вплив латинської релігійної думки, традиції, звичаїв, культу і духовності, що не давало їм повноцінно підтримувати свої традиційні цінності.

Це все призводило до применшення власної спадщини та ставлення до неї з недовірою. Більше  того, інколи підштовхувало до привласнення західної культури і духовних звичаїв, що, зрештою, означало відмовитися від своєї  ідентичності. Тому папа Іван Павло ІІ у своєму Посланні (Magnum baptismi donum) звертає увагу на те, щоб католики східної традиції намагалися у даний час знаходити нові шляхи для свого повного відродження та захотіли повернутися до колишніх духовних цінностей.  https://jakir.in.ua/116/81-81.html

Детальніше:Що нам Пратулин і Пратулинські Мученики…

Ідея Притулинської Родини

Шановні відвідувачі нашого сайту

Цього року минає 150 річниця від вбивства 13-ти греко-католицьких селян, в парафії Пратулин (Підляшшя), що захищали свою Церкву від московського православ`я.

У 1999 році, відвідуючи Седльце, до якого належить Пратулин, Іван Павло ІІ сказав: «Своєю смертю вони підтвердили відданість Христові в Католицькій Церкві східної традиції» … «Потрібне рішуче свідчення вірності Церкві та відповідальності за Церкву, яка протягом двадцяти століть несла спасіння всім народам і націям та проголошувала незмінне вчення Євангелія.

Детальніше:Ідея Притулинської Родини

Іван Павло ІІ

«…лише свобода, яка підпорядковується Правді, приводить людську особу до її правдивого добра. Добром особи є перебувати в правді та чинити правду»

(Енцикліка «Сяйво Істини» 84)

 

Андрей Шептицький

«Час воєнний утруднює людині кермуватися вказівками тверезого, ясного розуму, освіченого вірою. Верх беруть почування, вразливість, пристрасть, а з того нерозважні кроки, шкідливі не тільки для одиниці, але і для загалу, для цілої родини, громади й народу. Ця небезпека в положенню так особливо труднім, в якім находиться наш народ, стається прямо грізна»

(Пастирське послання до духовенства про обов'язок перестерігати вірних перед намовами провокаторів та агітаторів)
01.09.1939 р.

Якір

У ранньохристиянському мистецтві якір був символом надії. Згідно з Апостолом Павлом, надія «…для душі є ніби якір, безпечний і міцний...» (Євр. 6:18-19). Якір ототожнюється з Ісусом Христом і хрестом, а також святим Климентієм, папою Римським (мученицька смерть – прив’язаний до якоря та кинутий у море) і святим Миколою (покровителем моряків). Якір, увінчаний хрестом, став символом головної християнської ідеї – Надії на порятунок.

Copyright © 2022 All Rights Reserved.