У перших своїх онлайн-передачах за 2019 р. о. Роман Братковський розповідає про своє життя. Не варто шукати, що у цій розповіді правдиве, а що ні, бо це – так звана «легенда» - розповідь про своє неправильне життя… В малих групах «Галилеї», де кожен знає про попереднє життя кожного, де кожен розповів про своє переродження, де панує ейфорична радість і любов всіх до всіх, формується атмосфера взаємозалежності, від якої важко відмовитись. Таку залежність можна порівняти з ігроманією. Зібрання у групі «Галилея діють як транквілізатори, до яких звикають і без яких після тривалого часу важко відмовитись….
Живемо в часах боротьби за привернення уваги людини. У Церкві також появляється така тенденція – «йти нога в ногу з цією світською частиною світу». Це нереально. У Церкві немає таких матеріальних засобів, щоби «виграти» це протистояння. Може все ж таки варто повернутись до джерел і почати по-справжньому вказувати вірним багатство духовного життя у єдності з розумом і емоціями. Вивчаючи «галилейську пропозицію», в основному бачимо діяння на емоції. А емоції потребують нових джерел живлення…
Отець Роман в ефірі Радіо Марія, в катехизі «Стратегія сатани» говорить: «Брехня - це головний козир сатани. Це його сутність. Найбільший гріх, через який людина впала... - це брехня. Брехня або на пів правда. Це ніби я хочу тобі добра, але насправді не хочу тобі добра. Пам᾽ятайте дорогі, що брехня - це головна зброя сатани…»
Найперше запрошують Тебе на т.зв. Доми Воскресіння…
З «Підручника «Галилеянина» - Оцінка духовного здоров᾽я Дому Воскресіння:
«Пам'ятай, що місцем, де можеш по-особливому працювати над своїм духовним розвитком і балансуванням кожної з 5 біблійних цілей, є формація у Спільноті. Жити місією Спільноти - це йти шляхом формації учнів Ісуса». Як приклад с. 13 і 17 «Приналежність до Спільноти - ідентифікує нас як справжнього християнина. Завдяки Спільноті віднаходимо своє місце у Церкві.»
Аналіз питання формації членів Спільноти «Галилея», які «…беруть участь у постійному процесі формування та зростання в особистому духовному житті та євангелізаційній активності. (Статут 8/1). Рівночасно «Приналежність до Спільноти ідентифікує кожного з нас (тобто «галилейчика» БНРР) як автентичного християнина – завдяки ній віднаходимо своє місце в Церкві… Велич людини вимірюється переважно якістю її впливу на життя інших людей …» (Підручник «Галилеянина»).
«… люди в Україні - у порівнянні з поляками - більш прості, іноді навіть наївні, безумовно, менш вимогливі, більш довірливі до священиків, можливо, більш гостинні і доброзичливі, ніж у Польщі, але також менш послідовні, конкретні, рішучі і наполегливі. Тим не менше, у формаційних групах, рухах, євангелізаційних школах вже можна дозволити собі поглиблене і навіть жорстке слово». о. Пйотр Куркєвіч
Спільнота «Галилея» належить до структур Згромадження Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа. Скорочено: Воскресенці, або (з польської) Змартвихвстанці.
Де діє Спільнота, там також діє Згромадження. Тим самим Керівництво Згромадження несе повну відповідальність за діяльність Спільноти «Галилея» в усіх її проявах: від змісту науки до фінансових справ.
Аналітичною групою Бюро було представлено вже декілька матеріалів дотичних до «Польської Римо-Католицької Спільноти «Галилея». Огляд матеріалів на стр. № 3 цієї презентації. Повністю матеріали доступні на цьому сайті. Назва «ПОСТСКРИПТУМ» обіймає серію матеріалів на окремі пункти «галилейського питання». У презентації представляємо головні елементи Спільноти «Галилея», записані в основному документі Спільноти, яким є Конституції-Статут.
В другій частині цієї презентації, Бюро у справах новітніх релігійних рухів і сект, представляє: членство отця Романа в Польській (Римо-католицькій) Спільноті Воскреслого Христа «Галилеї», а також «джерела» чи радше «джерело» його наук. Частина 2.