БЮРО КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УГКЦ

У СПРАВАХ НОВІТНІХ РЕЛІГІЙНИХ РУХІВ І СЕКТ

ОТЕЦЬ РОМАН БРАТКОВСЬКИЙ, ЦЕ КАТОЛИЦЬКИЙ СВЯЩЕННИК, ЧИ «ГУРУ» НОВІТНЬОГО РЕЛІГІЙНОГО НАПРЯМКУ В УКРАЇНІ ТА ЗА ЇЇ МЕЖАМИ? Частина 2.

В другій частині цієї презентації,  Бюро у справах новітніх релігійних рухів і сект, представляє:  членство отця Романа в Польській (Римо-католицькій) Спільноті Воскреслого Христа «Галилеї»,  а також  «джерела» чи радше «джерело»  його наук. Частина 2. 

Loading...
 

 Частина 1. ОТЕЦЬ РОМАН БРАТКОВСЬКИЙ, ЦЕ КАТОЛИЦЬКИЙ СВЯЩЕННИК, ЧИ «ГУРУ» НОВІТНЬОГО РЕЛІГІЙНОГО НАПРЯМКУ В УКРАЇНІ ТА ЗА ЇЇ МЕЖАМИ?

«…– бути вільним
означає бути відповідальним…»
Любомир Гузар

ОТЕЦЬ РОМАН БРАТКОВСЬКИЙ ЩЕ КАТОЛИЦЬКИЙ СВЯЩЕННИК?

ЧИ «ГУРУ» НОВІТНЬОЇ РЕЛІГІЙНОЇ ТЕЧІЇ В УКРАЇНІ ТА ЗА ЇЇ МЕЖАМИ?

 

В першій частині, презентації: «Отець Роман Братковський ще католицький священник? Чи «гуру» новітньої релігійної течії в Україні та за її межами» (дальше по тексту РБ І), було представлено те, що говорить о. Роман Братковський про себе, свою родину, свій «бізнес», своє покликання та свої «видіння». Ось декілька висновків з цієї частини презентації:

 • - отець старається переконати самого себе про важливість своєї особи і особливе покликання;
 • - «словацький бізнес» отця - це властиво контрабанда, якою отець, в деякій мірі, можна навіть сказати «хизується»;
 • – бувши греко-католиком, стає православним семінаристом, через два роки священником;
 • - рішення йти в АТО, це своєрідна головоломка: одного разу отець йде тому, що не хоче бути священиком, іншим разом: це воля Божа;
 • - під впливом пережитого стресу, заключає з Богом союз, що стане священником, потім забуває, потім знов собі пригадує;
 • - 2017 р. був прийнятий в УГКЦ і почав реалізовувати своє розуміння цілі життя, розвиваючи структури спільноти «Галилея», яка властиво стала головним рупором його діяльності, вже як греко-католицького священника;
 • - «видіння супроводжують» о. Романа в багатьох життєвих ситуаціях. Знаємо про них тільки з розповідей самого отця.

 В другій частині цієї презентації, представляємо: членство о. Романа в Польській Римо-католицькій спільноті «Галилея»,* а також «джерела» чи радше «джерело» його наук. Забігаючи наперед, хочемо сказати, що це важлива складова для того, щоби дати собі відповідь на питання: «ще священник?» чи вже «гуру».
* Більш детально про спільноту можна дізнатись у презентації: «Польська (Римо-католицька) Спільнота Воскреслого Христа «Галилея» в Україні та за її межами» 

«Отець Роман Братковський ще католицький священник?
Чи «гуру» новітньої релігійної течії в Україні та за її межами?»
ІІ частина

Отець Роман, як греко-католик, у 2012 р. вступає на навчання до православної семінарії. Два роки пізніше (2014) був рукоположений на священника у православній Церкві. Два роки був капеланом в АТО. У 2017 р. був прийнятий в УГКЦ, почав реалізовувати своє розуміння сенсу життя: «…щоб максимально повпливати на життя інших людей і привести їх до чогось, що змінить їхній стиль життя». 1.40 хв. РОЗМОВА: частина 2 "Від війни до служіння Богу" 10.05.2020 р.

P.s. Матеріал презентації - це витяги (з доопрацюванням) з матеріалів, напрацьованих аналітичною групою, яка діє при БНРР і сект, які також були основою більше десяти зустрічей, проведених Бюро, з духовенством УГКЦ як в Україні так і за кордоном. Напрацьовані матеріали передані Керівництву Церкви.
Представлені в презентації матеріали мають різне джерело походження. Для ясності викладу додаються посилання, за якими кожен охочий може перевірити наявність даного факту. Збережено пряму мову записів висловлювань цитованих осіб. Більшість фотографій, використаних в презентації, це в основному скріншоти кадрів з роликів в YouTube, які є доступними у загальній мережі. В деяких текстах, на слайдах є підкреслення зроблені Бюро.

1. БОГОСЛОВСЬКИЙ КОМЕНТАР ДО «ВИДІНЬ» ОТЦЯ РОМАНА БРАТКОВСЬКОГО

У «видінні» в с. Преображенка, отець Роман: «…побачив великі райські ворота. Я чітко знав, що це є райські ворота…» (РБ І с. 24).
Богословський коментар:

«Не треба бути особливо вченим у св. Письмі, ні розбиратися в богословських науках, щоби розуміти безглуздість наведеного змісту. Коли людина каже, що вона бачила райські ворота і чула голос..., та ще і заходить у ці ворота..., це повна нісенітниця. Таке інколи проголошують люди, які пройшли випробування клінічною смертю, але остаточно повернулися у світ живих. Церква однак ставиться до такого своєрідного одкровення з великою обережністю та недовірою. Насамперед тому, що ніхто не спроможний підтвердити дійсність сказаного. Разом з тим не треба забувати, що надприродний і дочасний світ розділяє безодня, яку людині ніяк неможливо подолати. „Ніхто не ввійшов у небо, крім того, хто зійшов з неба: Син Чоловічий!” (Йо 3,13; пор. Рм 10, 6). Так само жодна людина у земному житті не здатна бачити Бога та ще і наблизитися до Нього. „Ніхто й ніколи Бога не бачив. Єдинородний Син, що в Отцевому лоні, - той об’явив” (Йо 1,18)».


Невже в екземплярі Святого Письма, яким послуговується о. Роман, ті тексти відсутні?... Попри заборону владики (ПРКСГ с. 40), розповідь про «видіння» появилась на Тік Току 12. 07.2022 р.
Це не перше порушення отцем Романом заборони (ПРКСГ с. 40).

1.2. БОГОСЛОВСЬКИЙ КОМЕНТАР ІІ 

Другий коментар відноситься до: «Я сказав сатані так: «За те, що ти зробив, я буду тобі мститись…» (РБ І с. 24).
Богословський коментар:
«Це би означало, що славетному «галилейському проповіднику» не має різниці з ким вести діалог. Він годен однаково «успішно» його проводити що з правдивим Богом, що з надуманим сатаною. На таке навіть в давнині не наважувалися, ні великі святці, ні окремі затворники, бо ж досконало розуміли нездійсненність ось такої місії. Кожний віруючий християнин дуже добре усвідомлює, чим є віра у Бога та що можна від неї почерпнути. Однаково зберігає трепет перед єдиним Богом, щоб його не підвести у довірі або тим паче йому не зрадити. Якщо замінити справжній діалог з правдивим Богом спілкуванням з сатаною, це як мінімум піддати сумніву свою довіру найвищому Богу.
«А через заздрість диявола смерть увійшла у світ, скуштують її ті, що йому належать» (Мудр. 2, 24). Та чим же є довіра дияволу? «Диявол вам батьком, тож волите за волею батька вашого чинити. А був він душогубець від початку, і правди він не тримався, бо правди нема в ньому. Коли говорить брехню, зі свого говорить, бо він брехун і батько лжі» (Йо 8, 44).

Усі ці «видіння» представника своєрідної релігійної течії, якою є «Галилея», на жаль, залишаються у сфері галюцинацій, але доволі сильно насторожують, бо ж вони стали доступними та ще і розповсюджуються. Усякому разі єдиний висновок, не треба піддаватись підступним методам задурманювання людей!

В Церковних документах є критерії оцінки автентичності таких «видінь». У випадку отця Романа, немає Церковного рішення-висновку, що підтверджує їх автентичність. Також такого розяснення, чи їхнього дослідження, бракує і зі сторони засновника Спільноти о. Кшиштофа Червйонки, який в першу чергу відповідає за те, що «проповідують» його ж проповідники. А о. Роман Братковський це в першу чергу «галилеянин».

2. ОТЕЦЬ РОМАН БРАТКОВСЬКИЙ – «ГАЛИЛЕЯНИН»

Як було сказано в першій частині цієї презентації, після поступлення до православної семінарії, від побаченого, отець хоче її покинути (РБ І с. 15-16), однак після телефонної розмови, з однією особою, змінює своє рішення і згадує що: «…в нас вже тоді була спільнота “Галилея”. Ми вже говорили мовами. Пророкували».


На УоuTube каналі від 22.03.2017 року є запис лекції отця у Дрогобичі, «Місіонерство» в якій він засвідчує, що їхав на Схід України від спільноти «Галилея», (пряма мова):

«Наша спільнота «Галилея» відкриває місії. Спільнота «Галилея» є місійна спільнота. Так. Бо ми християни. Тепер дивіться в нас є місії… Ви знаєте, що я і моя сім᾽я, ми переїжджаємо і деякі члени спільноти, більшості з вас… ми переїжджаєм на місії на Східну Україну, у Запоріжжя… Наша церква там є і ми тоже ідемо від Греко-католицької Церкви… Місійна діяльність… Східна Україна, це туда куда ми їдем, 2. це Болгарія 3. це Танзанія Африка, 4. це Канада, Англія і Голандія. Там де є наша, там де є тільки наша спільнота «Галилея». Я не говорю, що там є церква Греко-католицька. Це далеко. Церква Греко-католицька є ше в багатьох місцях., країнах…». "Місіонерство" 2.  від 24 хв.

Як бачимо, УГКЦ це в деякій мірі, тільки плацдарм для розвитку римо-католицької спільноти. Своє служіння на Сході України отець розпочав в с. Преображенка, яка стала «центром» «галилейського проповідника».

2.1.  ЗАСНОВНИК «ГАЛИЛЕЇ» ПРО ОТЦЯ РОМАНА БРАТКОВСЬКОГО

Засновник Спільноти о. Кшиштоф Червйонка, Польща, у листопаді 2021 р. підтверджує знайомство з о. Романом:


«…я знаю його ще з того часу, коли він не був ще священником. Отже, я його знаю з того часу. «Галилея» в Україні того часу буде мати десять років існування. Отже, ми зустрічалися раніше. Він також приїжджав до нас. Навчався. Як ми працюємо, євангелізуємо. Був на курсах, а потім знаю, що він поїхав на фронт. Був священником. Настільки ми знаємо один одного» ( ПРКСГ с. 44).

https://www.youtube.com/watch?v=21D9C6do55Q КИЇВ

о.Кшиштоф Червйонка про навернення// Як навернути чоловіка// Як оживити парафії 12 861 перегляд 26 лист. 2021

 Фото https://www.youtube.com/watch?v=21D9C6do55

Засновник, так «поверхнево» знає того, хто від 2017 р. асоціюється з «Галилеєю» і став головним «проповідником греко-католицької» філії його Спільноти (діючої незаконно) в Україні та за її межами. Крім цього, як відомо то отець Роман в структурах «Галилеї» був – є? духівником Спільноти на Схід України (ким призначений? ПРКСГ с. 17). 

Засновує  групи «Галилеї». Свідченням цього є  відповідь учасника ZOOM зустрічі «Подружжя: початок гріха» на запит ведучого, о. І. Козанкевича: «Тут (на зустрічі) появився Місіонер. Хто це?» У відповідь чуємо: «Слава Ісусу Христу! Мене звати Захар, ми просто получається, після євангелізації Царства. Так Дух Святий покерував і вже з благословення отця Романа ми організували таку групку невелику»

ZOOM навчання: о. Ігор і Олександра Козанкевичі — 6. ПОДРУЖЖЯ: ПОЧАТОК ГРІХА •26 лют. 2021 р.

Отже бачимо, що о. Роман,  представляє  Спільноту «Галилея» і у всьому працює над її ростом, чи може реалізації своїх мрій..  «впливати на мільйони людей і збирати стадіони».

https://www.youtube.com/watch?v=QcLl-MgXKSg

https://www.facebook.com/RomanBratkovskiy/posts/pfbid02TtxPmVgp6Df7onUZcNLg41mwsAtRgNTFHPpGEaCgfUDBAeJPVssHDw8s3sEDcVfyl 

Вроцлав 98 оипня 2023

2.2. ФОРМУВАННЯ КОМАНДИ

Отець їде на схід України від спільноти «Галилея». Виглядає на те, що УГКЦ для отця, це просто формальна приналежність яка, дає отцю можливість реалізуати мрії. Спільнота починає свої місії в Донецькому Екзархаті. Тим самим, поширює структури «Галилеї» в парафіях УГКЦ. Хоча, у 2020 р. о. Ігор Козанкевич запевняв, що це тільки молитовні групи, без структур (ПРКСГ с. 31). Крім цього, отець Роман дуже наголошує про місію «Галилеї» у світі, а УГКЦ - це так собі, що підтверджує вище сказане.
Згодом почав формувати свою команду на базі Спільноти «Галилея»*. Серед них п. Олег Лопушанський та п. Мирон Баняс, які належать до Управи/Ради філії спільноти «Галилея» в Україні (ПРКСГ с. 23), а також п. Андрій Андрійців і як здається їхнє знайомство з о. Романом почалось в АТО (РБ І с. 17).

2.3. ПЛАНИ І БАЖАННЯ    ОТЦЯ РОМАНА БРАТКОВСЬКОГО

В науці до молоді на тему «Бог шукає вірних»  отець говорить слухачам, що вже їм згадував про те, що мріє збирати стадіони. І продовжує дальше говорячи, що коли говорив з Богом, казав, що хоче збирати стадіони Ця «розмова з Богом» відбулась приблизно у 2012 р. Бог його спитав де хоче а він відповів, що в Донецьку.

  Хоча Донецьк знав тільки з того що там великий стадіон. І прошу дуже він на Сході України. У тій «розмові» Бог дає йому відчути, що він буцімто зібрав стадіон, звичайно Бог спитав його скільки хоче зібрати людей, 90 тисяч. І отець для тих тисяч провів молитву прослави. Тоді Бог його питає а що дальше. І тут отець розуміє що потрібно тим людям, кожному дати духовного провідника. А в нього то немає команди яка зможе це забезпечити. І тоді Бог йому відповідає «І тому не збираєш стадіони»    Фото – кадри з цього ролика.

В лекції-науці: «Божий план на моє життя», отець між іншим, розказує про те, що він в певній мірі боявся, що буде прив᾽язаний до парафії, а дуже не любить бути на одному місці: «Я не люблю стояти на місці, я не люблю робити щось що не приносить мені радість. І я завжди думав, Боже, я знаєте поняття священника в мене було яке: Но так як в нас на західній Україні, священник він завжди прикутий до парафії, а це я не можу бути на місці. Я думав, Боже як, як я буду в якомусь селі, я кожен день мушу бути, там похорон, там то там то. Я кажу, я люблю їздити, і люблю проповідувати. Бог мені каже: «будеш їздити і будеш проповідувати».

  В моїй свідомості, розуміння священства було зовсім інше. А тепер знаєте, що я роблю? їзджу, літаю літаками, і проповідую Ісуса Христа. І Господь забезпечує від А до Я.  І я священник. Бог ніколи не дасть тобі то, шо ти не любиш.  Він поставить тебе туда де твой, (обмовка по Фрейду?) де твій потенціал відкриється в повноті».  Божий план на моє життя. О. Роман Братковський  – Тема 1

2.3.1. ПЛАНИ І БАЖАННЯ ОТЦЯ РОМАНА БРАТКОВСЬКОГО

Тут зразу постає питання:

 • Потенціал отця коли розкрився чи розкривається?
 • Чи тоді коли «був» контрабандистом?
 • Чи тоді коли перейшов на православя?
 • Чи тоді коли знову став греко-католиком?
 • Чи тепер коли працює на «Галилею»?.
 •  А що робити тим, хто наприклад, опікується старшою паралізованою особою, а страшенно цього не любить?

Фото з роолика: Божий план на моє життя. О. Роман Братковський  – Тема 1.

ПІДСУМОК

Нам в Бюро зрозуміло, що для багатьох прихильників, врешті решт, адептів о. Романа Братковського, богословський коментар може здаватись несправедливим і неправильним. Однак в церковних документах ці справи регулюються. Тут отець побудував свій «імідж» на чомусь, що відомо тільки йому. Так може робити кожен. Таким чином до чого дійдемо? Можна сказати, що видіння - це не джерело, а радше риск для розвитку внутрішнього життя, тому що можуть бути проявом гордості та невиправданої цікавості. Також авторитет «візйонерів», які здається мають безпосередній контакт з Богом, може виявитись згубним для, наприклад, єдності Церкви (секти).     

  Отець їде на схід України від спільноти «Галилея».  Виглядає на те, що приналежність до УГКЦ - це просто формальність. Спільнота починає свої місії в Донецькому Екзархаті. Тим самим поширює свої структури в парафіях УГКЦ. Крім цього, отець Роман дуже наголошує про місію «Галилеї» у світі, а УГКЦ так собі. Засновник спільноти підтверджує слова о. Романа Братковського про його зв᾽язок з «Галилеєю». Отець формує свою команду, для реалізації власних задумів.

  Також в черговий раз бачимо, що Бог в житті отця - це як «золота рибка», чи «автомат для сповнення бажань». Але питання чиїм коштом?  

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=2564579077025939&set=pb.100004216143979.-2207520000 

  Фрагмент - https://www.facebook.com/photo/?fbid=3666238433699995&set=ecnf.100009416222965

3. ДЖЕРЕЛО ЗНАНЬ ТА СПОСІБ НАВЧАННЯ
ОТЦЯ РОМАНА БРАТКОВСЬКОГО

У Польщі, в фундаційному акті Замойської Академії (1600 р.) записане речення «Такі будуть Речіпосполиті, яке їх виховання молоді» (Takie będą Rzeczypospolite jakie ich mlodzieży chоwanie)

  Парафразуючи ці слова, можемо сказати, такою буде Церква, яке виховання майбутнього духовенства. Власне одним з архи-важливих елементів є семінарійна підготовка. Вона охоплює як духовну, так і інтелектуальну формацію майбутнього служителя. Ці дві складові мають йти в парі. Коли одна з них переважає, тоді священник може шкодити собі, а також вірним які його слухають. Семінарійна формація триває декілька років.

  Отець Роман отримав священничі свячення після двох років навчання в семінарії (РБ. с. 19). Цікаво, що отець не виставив в інтернет жодної фотографії зі своїх свячень, а це ж завжди велика подія в житті семінариста. Прийнятий до УГКЦ, він заочно доповнював свою формацію. 

  В одній зі своїх чергових лекцій отець говорить, що його знання:

«Вони не зародились з книг, з семінарійного навчання, вони зародились з пізнання мене Бога. Лише почалось ще з Майдана, потім підсилилось на війні. Це мої роздуми, були пошуки відповіді на питання. Чому існує зло, чому війни. Чи Бог карає.  Хто такий сатана. І я задаючи собі ті питання змушував себе давати відповіді. І коли я шукав відповіді, я собі записував. Зараз є такий метод читання Слова Божого, коли я роздумую я записую. … мій шлях шукання Бога». РОЗМОВА. Частина 2 «Від війни до служіння Богу» 10.05.2020. 

  Отож, як бачимо, джерелом знань о. Романа є він сам. Хоча замовчує про ще про інші джерела, а саме - протестантизм. Не просто так були посилання на протестантські канали, на «галилейському каналі» в ютубі  (ПРКСГ с.23). Також на «галилейському» каналі було посилання на Московську Духовну Академію «Богослов» (ПРКСГ с.23).

3.1.  ДЖЕРЕЛО ЗНАНЬ ТА СПОСІБ НАВЧАННЯ ОТЦЯ РОМАНА БРАТКОВСЬКОГО

Також о. Роман згадує протоієрея УПЦ МП Ткачова, який йому подобається:

«Один є такий гарний священик Ткачов. Пам᾽ятаєте? В одній,  я одну його проповідь слухав, но кусок мені дали послухати.  І він так дуже гостро, особливо до православного люду і каже: «ви каже визнаєте Миколая Чудотворця. Так ви покланяєтесь Архангелу Михаїлу каже. І от той самий Архангел Михаїл, візьме велику палицю і надає вам  всім по дупі» каже.  Чому? бо ви возвеличуєте його. А треба возвеличувати Ісуса. І він так прямо людям і говорить.  Він подобається мені. Тому він насправді говорить як є». Проповідь: День народження Пресвятої Богородиці  

 

  Отець, зі своєю командою, реалізує і виставляє своє навчання в Інтернет просторі. Свого часу, як вже було згадано, в попередньому сайті,  на їхньому каналі можна було ознайомитись з «різними» каналами. Після анонсу, ті канали були видалені. Залишились два польські - Архиєпархії в Лодзі та «Моцні в духу» ордену єзуїтів (ПРКСГ с. 23-25). А згодом добавили декілька музичних каналів (серед них протестантського пастора   і один інформаційний. Станом на сьогодні GalileaUkraine

           На каналі розміщені: проповіді, науки, реколекції, питання та відповіді тощо, в основному о. Романа Братковського. Отець, властиво відокремлюється від слухачів «Я-Ви», «Я вас навчу». Складається таке враження, що це проповідь протестантського пастора.  Практично, одна і та сама манера передачі науки і два головні слова «Ісус» і «Алилуя» (ПРКСГ с. 41). Зрештою, це зрозуміло, так як сучасні харизматичні рухи мають своє коріння у протестантській традиції.   

Слухаючи наук, стає зрозуміло, що «навчаючись» отець не засвоїв добрих основ ні православного, ні католицького вчення, йому ближче до протестантизму. Можна навіть сказати, що створив свій власний  «отце-романівський каламбур».

3.2. АКТИВНІСТЬ «ГАЛИЛЕЙСЬКИХ»ПРОПОВІДНИКІВ

В Таблиці № 1 вказуємо на інтенсивність записів, та активність окремих «галилейських проповідників».

В таблиці представлено період від заснування каналу до лютого 2021 р. Поділ на етапи є умовним і був потрібен для досліджень Бюро. Дальше не було сенсу моніторити, так як суть не мінялась.

  Перший етап: від заснування у 2017 р. до 31.12.2019 р..

  Другий етап: це перших сім місяців 2020 р. – час, коли «галилейське» питання перестало бути тільки локальною проблемою однієї єпархії.

  Третій етап: від серпня 2020 р. по кінець лютого 2021 р.

Тут враховано усі публікації, без огляду на те скільки часу займає – 2 години чи 5 хвилин.

  Орієнтовно від 21 березня до 27 квітня 2020 р., отцю було заборонено активність в Інтернет-просторі. Ця заборона, властиво, була черговою ластівкою, яка через поведінку «галилейських адептів» вказала, що о. Роман вже став на шлях «гуру».

Не будемо тут цитувати «галилейських» дописів. Їм це добре відомо. Власне, в цьому другому етапі, бачимо залучення публікацій Jose Prado Floresa, Архиєпископа Grzegorza Rysia, правда обережність з публікаціями засновника «Галилеї». Усе це слугувало для підняття «галилейського» авторитету і «визволити» о. Романа.

3.3. СПОСІБ НАВЧАННЯ

Частина роликів о. Романа зібрана в тематичні серії. Так як говорить протестантський пастор Рік Варрен, методику навчання, якого пропагує спільнота «Галилея» (ПРКСГ с. 11): «Чтение серии проповедей — пример использования силы поступательности. Каждая проповедь строится на предыдущей, создавая чувство предвкушения. Преимущество серии проповедей также и в том, что ширится устная реклама. Люди в точности знают, как проходит серия проповедей. Если заранее объявлять названия проповедей, то люди могут планировать приведение своих друзей в конкретные дни, чтобы послушать тему, лучше всего соответствующую их нужде.
Я всегда объявляю новую серию проповедей на дни, когда мы ожидаем много посетителей, например, на Пасху. Это действует, как крючок, который привлекает многих первых посетителей прийти повторно на следующей неделе». (Уоррен Рик. Целеустремлённая церковь. Проповедовать сериями. С.130 - royallib.com.doc)

Крім цього Варрен говорить «Учите Библейской истине о Церкви. Я уже упоминал, что величайшее пособие по росту церкви - это Библия. Страстно и часто преподавайте доктрину о Церкви. Через стихи из Библии, которые объясняют и иллюстрируют ваши доводы, показывайте, что каждая часть вашего видения Церкви имеет Библейское основание» Версія книжки російською мовою – Целеустремльонная церковрь. С.51

Євангелізація, згідно Воррена: це добре опрацьована стратегія з поважними фінансовими вкладами: «…когда вы тратите на евангелизацию копейки, то и результат у вас будет копеечный…» Таке розуміння проголошення Доброї Новини є позбавлене участі в Пасхальному таїнстві. У проповідь Божого Слова вписаний не тільки «успіх», але й відкинення, яке є участю у смерті і воскресінні Христа. Більш детальна інформація на сайті Бюро за посиланням.

3.4. СЕРІЇ  - РОЗДУМИ ПРО ВІЙНУ

 У лютому 2020 р. о. д-р Юстин Бойко, у Фейсбуці звернув увагу на діяльність та навчання о. Романа Братковського. А 10 березня 2020 р. мав слово на зустрічі зі священниками Львівської Архиєпархії про діяльність о. Романа Братковського, в якому озвучив сумніви відносно чистоти навчання о. Романа та законодавче русло в якому діє Спільнота «Галилея» в Україні. У березні (10) 2020 р., о. д-р Юстин Бойко звернув увагу, що навчання о. Р. Братковського та спільноти «Галилея» не зовсім згідне з навчанням Церкви. Окрім цього, Церковне Керівництво почало більш прискіпливо приглядатись до цієї діяльності. Навіть Екзархом Донецьким було заборонено отцю Роману виставляти ролики на «галилейському» каналі. Усе це в певній мірі посіяло сумніви відносно достовірності о. Романа.

  Однак вже на початку травня появляється «Розмова І. Про особисте» (03.05) і «Розмова ІІ. Через війну до служіння Богу» (10.05). А тоді, починаючи з 29.05. серія: «Роздуми про війну».

3.5. СЕРІЇ НАВЧАННЯ

ГОЛОВНІ СЕРІЇ
Євангеліє Царства 1: Створення Царства і план спасіння

Євангеліє Царства 2: Царство Боже

Євангеліє Царства 3: Тактика Царства Темряви

Євангеліє Царства 4:  Все про зцілення

Опублікована нова серія: Хто я?

 

 «[…] Євангеліє Царства, яке я проповідую, це мій досвід дослідження Бога. Це те, що я шукав, це моє таке одкровення, це моє таке дослідження». (РОЗМОВА. Частина 2 «Від війни до служіння Богу» 10.05.2020.

Таким чином, кожен з нас може стати «галилейським проповідником». Так як кожен має своє одкровення. І куди це призведе?.

 3. 6. СЕРІЯ «ДЕКАДА МІСІЙНОСТІ»

Серія присвячена «Декаді Місійності» у 2020 році, це хіба єдина серія в якій отець, крім свого «дослідження» ознайомлює своїх адептів з текстом «Місійного Путівника» УГКЦ, хоча про УГКЦ не згадує. Вже зовнішня  презентація підготовлена так, що мається враження, що  «Декада Місійності» - це «галилейська ініціатива». Вже в першому ролику отець починає: «…маєм перший день місійної декади…» https://www.youtube.com/watch?v=jreKWZWe3iU  І так кожен день.

 

 3.7. ПРИКЛАД ОТЦЕВИХ РОЗДУМІВ

Тут подаємо один з прикладів дослідження, чи роздумів отця. В загальному, для отця Романа світ є чорно – білий. Є Царство Боже і царство темряви. Тож поглянем, що отець говорить на тему сатани.

В   «Євангеліє Царства. Друга тема»

 «Бог є як тато і мама має дві руки. Батьківську і Материнську. Ясно Бог не конкурує з Марією. Але ми привикли думати, що Марія Мама.. Ні дорогесеньки. Бог є нашою мамою, а Марія є тою яка заступається перед Богом перед людьми як людина. Но перший хто заступається за нас перед сатаною це Бог. Бо, що для Марії Бог вже спрацював з людьми. Ми чомусь знаємо тільки цю частину. (далі незрозуміло щось говорить і махає руками 1.02.09) Нам треба розуміти, хто за що відповідає. Бог є нам Татом, Бог є нам мамою. Отець наш Небесний, який нас сотворив як тато Ісус який нас відкупив і Дух  Святий.  Дух Святий це є роль матері.. Дух Святий, сама найбільш Дух Святий сама забуваєма третя Особа Божа в нашій Церкві».

В передачі, тобто катехизі, що суті не міняє, на «Радіо Марія» говорить, що сатана це Боже сотворіння… Тоді виникає запитання коли отець говорить правду: чи тепер, що сатана - це сотворіння, чи тоді, коли зі сказаного вище, виходить що сатана вищий Бога?  

Створено:2023-09-12

Ще одне цікаве одкровення від о. Романа

«Ісус не учить. Він показує. Він не каже отак отак  треба би було зробити щоб усі люди були звільнені…прощаються твої гріхи встань. будь зціленим,  Учні бачачи це, так?  Учаться. Ісус виховуємісіонерів. Тепер питання для чого. Ісус учить проповідувати, Добру Новину, Ісус учить  проповідувати про Царство Ісус учить духовні закони …   Ісус учить практичного Євангелія,  як зцілювати» https://www.youtube.com/watch?v=6f7y24NwVQ4  від 11 хв

Що отець Роман хоче тим сказати? Здається: ось дивіться я це все роблю.  Я вас буду учить.. (ПРКСГ с. 41)

ПІДСУМОК

Отець Роман Братковський, звичайно не без участі засновника Спільноти, розвиває спільноту «Галилея», яка до сих пір немає в УКГЦ законного визнання а попри те діє. Тому виникає питання вірогідності Спільноти і його Засновника.  Виглядає на те, що Церковне Керівництво нашої Церкви, має доволі серйозні сумніви щодо діяльності цієї Спільноти в Церкві, а в першу чергу, що характер Спільноти не відповідає принципам Нової Євангелізації. Сама популярність, тим більше без благословення, ще не є запорукою правильної діяльності.

  В документах Церкви, наголошується на неприпустимості спотворення Східної Церковної Спадщини: «непрямим методом, сприяючи надбанням способів думання, духовності і благочестя, які не узгоджуються з їхньою власною духовною спадщиною, і то всупереч вказівкам, які часто наголошують та чітко стверджують Римські архиєреї з особливим притиском уже в Апостольському листі Orientalium Dignitas Льва XIII». (Інструкція Конгрегації у справах Східних Церков про застосування літургійних приписів ККСЦ, п. 10).

  Дивне, що о. Кшиштоф Червйонка, який вже довгі роки є членом Zespołu ds Nowej Ewangelizacji,  Konferencji Epіskopatu Polski цього не знає, не враховує, а може просто не звертає на це уваги? Головою цієї структури від листопада 2022 р. є  вл. Artur Ważny, https://nowaewangelizacja.org/strony/sklad-zespolu-2022-2 a перед тим (2011-2022) був Aрх. Grzegorz Ryś https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Ry%C5%9B#Biskup (нещодавно номінований Кардиналом).  Але що цікаво, з інформації сайту Спільноти «Галилея» у Польщі, випливає, що на території Митрополії (Людзь) яку очолює, вже Кар. Grzegorz Ryś, Спільнота «Галилея» відсутня. https://galilea.pl/gdzie-jestesmy

  Керівництво «Галилеї», використовує факт, що в нашій Церкві не випрацьовано ні підходів, ні програм для потреб тих людей, які поповнюють ряди «Галилеї». Відсутність програм які могли б розвивати нашу ідентичність, заповнюємо чужими матрицями.

  Здається, що у Польщі немислимо, щоби без згоди місцевого ієрарха, на його канонічній території діяла спільнота, а ще до цього, як би наприклад була б це спільнота УГКЦ і іменувала себе римо-католицькою та вимагала визнання, бо в нас є люди. Так робить Керівництво «Галилеїі».

ПІДСУМОК ІІ

Польське, «Галилейське» Керівництво, додаймо з часткою українського, ним же іменованого?, наголошує на потреби навернення народу України. А може краще подумати над працею серед свого польського суспільства, яке доволі швидко секуляризується. Правда, в Польщі ця спільнота не розвинулась так як в Україні. Просто поляки, доволі обережно ставляться до таких спільнот, і напевне розуміють, що тут може взагалі не йдеться про «Євангелізацію…», а самоутвердження окремих осіб коштом духовного життя інших?...

   З днем 06.02.2023 р. владою Закону Воскресенців у Польщі, Спільноті було надано статус юридичної одиниці і право вживати назву католицька. Отець К. Червйонка, властиво довічно номінований її Пастирем Dekret https://galilea.pl/dekret). На своїй сторінці у фейсбуці отець висловився, що тепер, Спільнота, має відкриту дорогу до Ватикану, для отримання Апостольського привілею, як правна одиниця в цілій Церкві: «…otwiera przed nami także drogę starania się o przywilej apostolski w Watykanie dla uzyskania osobowości prawnej jako publiczne stowarzyszenie wiernych w Kościele. Allelujahttps://www.facebook.com/krzysztof.czerwionka.35?locale=ru_RU

  Коли глянемо на розвиток Спільноти у Польщі та світі, до українського етапу, то виглядає на те, що отримати такий привілей було нереально (ПРКСГ с. 9 або за посиланням https://galilea.pl/gdzie-jestesmy). А тепер, за рахунок незаконної діяльності в структурах УГКЦ, це стає реальністю.

   Вище згадане твердження знаходить підтвердження у наших напрацюваннях. Тому презентації Бюро мають доволі багато матеріалу, з посланнями, щоби можна було перевірити.  Ніхто не заперечує про використання нових методів, але важливий їхній зміст.  Кожна людина є вільною і має право вибору, однак нам здається, що особам, які пройшли «галилейський вишкіл» дуже важко віднайтись в Церковній Традиції - не йдеться про обрядовість, але ДУХА.

 

«Якби ви вчились так, як треба, То й мудрость би була своя. А то залізете на небо:

«І ми не ми, і я не я, І все те бачив, і все знаю, Нема ні пекла, ані Раю. Немає й Бога, тілько я

Т. Г. Шевченко: І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні, і не в Україні моє дружнєє посланієІван Павло ІІ

«…лише свобода, яка підпорядковується Правді, приводить людську особу до її правдивого добра. Добром особи є перебувати в правді та чинити правду»

(Енцикліка «Сяйво Істини» 84)

 

Андрей Шептицький

«Час воєнний утруднює людині кермуватися вказівками тверезого, ясного розуму, освіченого вірою. Верх беруть почування, вразливість, пристрасть, а з того нерозважні кроки, шкідливі не тільки для одиниці, але і для загалу, для цілої родини, громади й народу. Ця небезпека в положенню так особливо труднім, в якім находиться наш народ, стається прямо грізна»

(Пастирське послання до духовенства про обов'язок перестерігати вірних перед намовами провокаторів та агітаторів)
01.09.1939 р.

Якір

У ранньохристиянському мистецтві якір був символом надії. Згідно з Апостолом Павлом, надія «…для душі є ніби якір, безпечний і міцний...» (Євр. 6:18-19). Якір ототожнюється з Ісусом Христом і хрестом, а також святим Климентієм, папою Римським (мученицька смерть – прив’язаний до якоря та кинутий у море) і святим Миколою (покровителем моряків). Якір, увінчаний хрестом, став символом головної християнської ідеї – Надії на порятунок.

Copyright © 2022 All Rights Reserved.