БЮРО КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УГКЦ

У СПРАВАХ НОВІТНІХ РЕЛІГІЙНИХ РУХІВ І СЕКТ

Міжнародні документи

Міжнародні документи

Від середини 60-х років ХХ ст. з’явилося дуже багато рапортів та інших документів, присвячених тематиці сект і новітніх релігійних рухів (далі: НРР). Кількість опублікованих документів такого типу постійно зростає, а особливо рясними виявилися 90-ті роки ХХ ст.

Варто нагадати про існування ряду цих документів і подати їх зміст, бо офіційні документи мають більше значення і питому вагу, ніж інформація у пресі чи навіть наукові публікації, оскільки за ними стоїть авторитет державних інституцій, органів місцевого самоврядуван­ня, міжнародних, а також неурядових організацій. Згадані документи містять інформацію про те, яку офіційну позицію репрезентує ця організація, інституція чи уряд стосовно явища сект і НРР – і тому вони такі суттєві. Ранг цих документів – попри те, що вони не мають характеру зобов’язуючих правових актів, а є лише переважно політичними документами рекомендаційно-інформативного значення – зазвичай високий і залежить, зокрема, від значення і позиції інституцій та органів, які є їх творцями і законодавцями.

Детальніше:Міжнародні документи

Рапорт Коттрелла.Рапорт на тему активності сект і новітніх релігійних рухів у Європейському Союзі". Європейський парламент від 2 квітня 1984 р., док. 1-47/84

Рапорт було підготовано Комісією з питань культури, молоді, освіти, інформації та спорту, і він присвячений діяльності деяких «новітніх релігійних рухів» на території держав Європейської Спільноти. Доповідач: Мр Ричард Коттрелл.

На засіданнях сесії, які відбулися 19 квітня і 10 червня 1982 р., Європейський парламент скерував до Комісії з питань культури, молоді, освіти, інформації та спорту і Правовій Комісії представлений М. Белфом проект резолюції, що стосується діяльності Церкви об’єднання (Unification Church), якою керує Сон Мьон Мун (документ 1-109/82), і проект резолюції, який представила пані Вєчорек-Цойль, присвячений проблемам, пов’язаним з діяльністю Товариства за об’єднання світового християнства Сон Мьон Муна (документ 12/82). 28 вересня доповідачем Комісії з питань культури, молоді, освіти, інформації та спорту було обрано Р. Коттрелла. Комісія розглядала проект рапорту на засіданнях, які відбулися 18 і 19 січня 1983 р., 16 і 17 березня 1983 р., 25 і 26 квітня 1983 р., 4 листопада 1983 р., 25 і 26 січня 1984 р., а також 20 і 21 березня 1984 р.

Детальніше:Рапорт Коттрелла.Рапорт на тему активності сект і новітніх релігійних рухів у Європейському...

Іван Павло ІІ

«…лише свобода, яка підпорядковується Правді, приводить людську особу до її правдивого добра. Добром особи є перебувати в правді та чинити правду»

(Енцикліка «Сяйво Істини» 84)

 

Андрей Шептицький

«Час воєнний утруднює людині кермуватися вказівками тверезого, ясного розуму, освіченого вірою. Верх беруть почування, вразливість, пристрасть, а з того нерозважні кроки, шкідливі не тільки для одиниці, але і для загалу, для цілої родини, громади й народу. Ця небезпека в положенню так особливо труднім, в якім находиться наш народ, стається прямо грізна»

(Пастирське послання до духовенства про обов'язок перестерігати вірних перед намовами провокаторів та агітаторів)
01.09.1939 р.

Якір

У ранньохристиянському мистецтві якір був символом надії. Згідно з Апостолом Павлом, надія «…для душі є ніби якір, безпечний і міцний...» (Євр. 6:18-19). Якір ототожнюється з Ісусом Христом і хрестом, а також святим Климентієм, папою Римським (мученицька смерть – прив’язаний до якоря та кинутий у море) і святим Миколою (покровителем моряків). Якір, увінчаний хрестом, став символом головної християнської ідеї – Надії на порятунок.

Copyright © 2022 All Rights Reserved.