БЮРО КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УГКЦ

У СПРАВАХ НОВІТНІХ РЕЛІГІЙНИХ РУХІВ І СЕКТ

Психоманіпуляція в сектах. ВСТУПНЕ СЛОВО

 

Це опрацювання (Психоманіпуляція в сектах*) значною мірою базується на книзі Стівена Гассена під назвою „Як звільнитися від психологічної маніпуляції в секті”. Ідея створення такого посібника виникла у зв’язку з тим, що книга Гассена опирається головним чином на американські реалії, а в Польщі* проблематика сект виглядає дещо інакше. В оригінальній версії представлені також надзвичайно різкі приклади діяльності деструктивних груп, з якими, на щастя, в Польщі** ми не маємо справи. Там також вміщено правдиві свідчення людей, котрі свого часу були в секті, але щасливо завдяки допомозі Центру визволилися з-під впливу психоманіпуляції.

Оригінальна версія книги Гассена містить також детальний опис терапевтичних технік, що застосовуються для виведення людей з-під впливу психоманіпуляції. Ці знання вам не потрібні, оскільки цим професійно займаються психологи, що працюють у Центрі інформації про секти. Це опрацювання також включає поради з особистого досвіду працівників центру, отриманих під час безпосереднього контакту з членами сект. Сподіваюся, що ця публікація допоможе Вам краще підготуватися до контактів із близькою Вам людиною, що перебуває в секті, щоби внаслідок цього вивести її з-під впливу психоманіпуляції. Та читання нижченаведеного опрацювання все ж не заміняє індивідуальних зустрічей і розмов із працівниками Центру. Це тільки доповнення до них.

Бажаю Вам приємного читання.

Катажина Вейлер-Боратин***

психолог

* Матеріал "Психоманіпуляція в сектах" опрацьований психологом Катажиною Вейлер-Боратин був наданий Бюро Домініканським Осередком Інформації про Нові Релігійні Рухи та Секти 1 (Dominikański Ośrodek Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach) Kraków ul. Dominikańska 3/24 ; tel./fax: (012) 423 11 81. Особлива подяка о. Томашу Францу довголітньому директору цього осередку. Також п. Вірі Козак за переклад тексту українською мовою.

** Реалії в Україні відносно деструктивних груп також відрізняються від американських і ближчі до тих що у Польщі. Враховуючи те переклад залишено без змін

***Довголітній працівник Домініканського Осередку Інформації про Нові Релігійні Рухи та Секти Вроцлаві

Іван Павло ІІ

«…лише свобода, яка підпорядковується Правді, приводить людську особу до її правдивого добра. Добром особи є перебувати в правді та чинити правду»

(Енцикліка «Сяйво Істини» 84)

 

Андрей Шептицький

«Час воєнний утруднює людині кермуватися вказівками тверезого, ясного розуму, освіченого вірою. Верх беруть почування, вразливість, пристрасть, а з того нерозважні кроки, шкідливі не тільки для одиниці, але і для загалу, для цілої родини, громади й народу. Ця небезпека в положенню так особливо труднім, в якім находиться наш народ, стається прямо грізна»

(Пастирське послання до духовенства про обов'язок перестерігати вірних перед намовами провокаторів та агітаторів)
01.09.1939 р.

Якір

У ранньохристиянському мистецтві якір був символом надії. Згідно з Апостолом Павлом, надія «…для душі є ніби якір, безпечний і міцний...» (Євр. 6:18-19). Якір ототожнюється з Ісусом Христом і хрестом, а також святим Климентієм, папою Римським (мученицька смерть – прив’язаний до якоря та кинутий у море) і святим Миколою (покровителем моряків). Якір, увінчаний хрестом, став символом головної християнської ідеї – Надії на порятунок.

Copyright © 2022 All Rights Reserved.