БЮРО КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ВЕРХОВНОГО АРХИЄПИСКОПСТВА УГКЦ

У СПРАВАХ НОВІТНІХ РЕЛІГІЙНИХ РУХІВ І СЕКТ

Про Бюро у справах новітніх релігійних рухів і сект

В Україні впродовж усіх років незалежності розвиваються різні секти та новітні релігійні рухи. Більшість людей знає про існування таких явищ і навіть розуміє небезпеку що випливає з їхньої діяльності та приналежності до такого угрупування. Однак ці самі люди, які розуміють таку небезпеку, часто вважають, що ця проблема їх не торкається. Мовляв, що це проблема бідних, малоосвічених, слабких, наївних осіб.

Проте, як показує час та дослідження, все частіше жертвами таких угрупувань стають, освічені, заможні члени суспільства. З’ясувалось, що українці є практично беззахисними перед подібними деструктивними впливами, що зумовлюється незнанням методів та цілей діяльності таких груп. Тим не менше, незнання не звільняє нас від відповідальності. Будьмо обережні у своєму виборі.

Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у справах НРР і Сект засновано Синодом Єпископів УГКЦ від 25.02.2013 р. Його заснуванню передував проект «Центр-ЯКІР» Благодійного Фонду «Спільнота Золотого Віку». Фонд заснований 4.02.2012 р. з благословення Кир Ігоря (Возьняка) Митрополита Львівського.

Продовжуючи реалізацію програми «Центр-ЯКІР» Бюро у своїй діяльності ставить собі за мету – допомогти на практиці тим, хто потрапив у тенета деструктивних груп. Члени Бюро поважають релігійні та світоглядні переконання кожного, кому потрібна порада, захист чи інша допомога. Основні пріоритетні принципи роботи - шанування гідності кожної особи, незалежно від її конфесійної та національної приналежності. Кожна людина має право на повну інформацію про групу, до якої належить (як позитивну так і негативну).

Основні форми праці :

- інформувати зацікавлених осіб та установи про характер і способи діяння сект, псевдо-релігійних груп;
- накопичувати релігієзнавчу інформацію, власні матеріали та досвід центру;
- підвищувати рівень суспільної свідомості, стосовно функціонування сект, розпізнавання загроз, які вони несуть, навчати уникати вербування, вміти розпізнавати критерії сект, здійснювати заходи безпеки;
- надавати профілактичну і психологічну допомогу;
- здійснювати кроки, що полягають у відновлюванні контактів між членами визначеної групи і їх близькими (за умови обопільної згоди зацікавлених сторін).

Адреса осередку Бюро:  вул. Площа св. Юра 5; 79000 м. Львів

Телефон довіри та запис на консультації: вівторок і четвер – год. 10-12 і 14-16

Номер телефону: 098 711 3230

Консультації в осередку Бюро згідно попередньо запису по телефону довіри

 

Іван Павло ІІ

«…лише свобода, яка підпорядковується Правді, приводить людську особу до її правдивого добра. Добром особи є перебувати в правді та чинити правду»

(Енцикліка «Сяйво Істини» 84)

 

Андрей Шептицький

«Час воєнний утруднює людині кермуватися вказівками тверезого, ясного розуму, освіченого вірою. Верх беруть почування, вразливість, пристрасть, а з того нерозважні кроки, шкідливі не тільки для одиниці, але і для загалу, для цілої родини, громади й народу. Ця небезпека в положенню так особливо труднім, в якім находиться наш народ, стається прямо грізна»

(Пастирське послання до духовенства про обов'язок перестерігати вірних перед намовами провокаторів та агітаторів)
01.09.1939 р.

Якір

У ранньохристиянському мистецтві якір був символом надії. Згідно з Апостолом Павлом, надія «…для душі є ніби якір, безпечний і міцний...» (Євр. 6:18-19). Якір ототожнюється з Ісусом Христом і хрестом, а також святим Климентієм, папою Римським (мученицька смерть – прив’язаний до якоря та кинутий у море) і святим Миколою (покровителем моряків). Якір, увінчаний хрестом, став символом головної християнської ідеї – Надії на порятунок.

Copyright © 2022 All Rights Reserved.